Spódnica na sylwestra

Sylwester to czas, w którym panuje całkowita dowolność stroju. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowana większość kobiet, które wybierają się na sylwestrowe przyjęcia zakładają eleganckie sukienki. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością jednym z powodów jest fakt, że w centrach handlowych jest bardzo duży wybór sukienek sylwestrowych, są one wygodne, a poza tym wydają się bardziej eleganckie – nie jest to jednak do końca prawdą.

Podczas wyboru stroju sylwestrowego należy kierować się dwoma zasadami: po pierwsze – strój powinien być wygodny, po drugie – strój powinien podkreślać atuty sylwetki, jednocześnie ukrywając niektóre jej niedociągnięcia. Czy wybierając spódnicę i bluzkę można w łatwy sposób sprostać obu tym zasadom? Z pewnością tak, ponieważ w tym przypadku to bluzka odgrywa najważniejszą rolę – może ukryć wydatny brzuszek, odsłonić piękny dekolt, optycznie wymodelować sylwetkę, a także ukryć szerokie ramiona. Spódnica, która na pozór, wydaje się jedynie dodatkiem do bluzki, również odgrywa znaczącą rolę. Krótka i obcisła spódniczka może odsłonić nogi tym samym skupiając na nich uwagę męskich spojrzeń. Spódnica o długości midi, w zależności od tego, czy jest rozkloszowana, czy też obcisła, może również podkreślić sylwetkę (w tym przypadku trzeba jednak liczyć się z tym, że musi być idealnie dobrana do bluzki, ponieważ mimo że będzie najpiękniejsza, jeśli te dwa elementy stroju nie będą do siebie pasowały, ostateczny efekt nie będzie zbyt zachwycający). Długie spódnice sylwestrowe najlepiej prezentują się eleganckimi gorsetami. Gorset do długiej spódnicy powinien być idealnie dopasowany do sylwetki, nie musi posiadać ramiączek, warto zastanowić się również nad asymetrycznym wykończeniem, np. wielką broszą w kształcie kwiatu przypiętą z lewej strony.

Jeśli masz nieco zbyt wydatny brzuszek, chcesz ukryć fałdki na plecach lub podkreślić wcięcie w talii gorset z długą, elegancką spódnicą będzie dla Ciebie wprost wymarzonym rozwiązaniem. Dzięki gorsetowi poczujesz się atrakcyjniejsza, natomiast spódnica doda Ci pewności siebie i poczucia elegancji.